fbpx

Florystyka

Florystyka to sztuka układania kwiatów i tworzenia z nich barwnych aranżacji. Każdy uwielbia otaczać się zielenią, a florystyka przybliża ją do naszego najbliższego otoczenia. Swoją przygodę z florystyką rozpoczęłam wiele lat temu i z każdym dniem staje się ona dla mnie coraz bardziej fascynująca. W tym miejscu dziele się z Wami moją florystyczną wiedzą oraz umieszczam kwiatowe porady.

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

Jak zasuszyć kwiaty poradnik

Jak zasuszyć kwiaty? – Poradnik

Zasuszanie roślin to świetna metoda na przedłużenie dekoracyjności roślin ogrodowych, które z powodzeniem można wykorzystywać w jesienno-zimowych aranżacjach. Metod suszenia i utrwalania jest wiele, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj więcej »
Jak stworzyć las w szkle

Jak stworzyć las w szkle?

Kompozycja z roślin zamkniętych w szklanym naczyniu często nad wyrost określana jest mianem ‘lasu w szkle’. W słoju lub butli nie sadzimy drzew, a miniaturowe rośliny o wolnym tempie wzrostu, którym często towarzyszą mchy, kora, kamienie.

Czytaj więcej »
Róża - symbolika królowej kwiatów

Róża – symbolika królowej kwiatów

Wielu z nas wie, że czerwone róże stanowią symbol miłości zaś żółte przyjaźni. Nie wielu zaś zdaje sobie sprawę jaka jest symbolika pozostałych barw płatków róż. Mimo, iż kwiaty nie potrafią mówić to swoją barwą są w stanie wyrazić więcej niż tysiące słów.

Czytaj więcej »