O mnie

Z pasja daze do tego, aby
piekne bylo piekniejsze

Nazywam się Emilia Mikulewicz i jestem autorką serwisu Horti Advisor. Mam bzika na punkcie roślin i ich wszechstronnego wykorzystania. Sama od dawna próbuję odpowiedzieć sobie na pytanie kim rzeczywiście jestem, ponieważ ilość moich roślinnych pasji i zainteresowań jest bardzo duża.

Nazwa Horti Advisor pochodzi od fuzji słów horti z łac. hortus – ogród i ang. advisor – doradca, konsultant. Co idealnie wpisuję się w misję, której głównym celem jest upowszechnienie wiedzy ogrodniczej oraz świadczenie usług florystycznych.

O mnie Horti Advisor

Ucz się z pasją. Żyj z celem.

Od dziecka fascynował mnie świat roślin. Od kiedy pamiętam spędzałam czas w przydomowym ogrodzie, gdzie w wieku 6 lat znosiłam zewsząd kamienie i urządzałam mój własny skalniak. Skończyłam Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Następnym przystankiem był Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa na kierunku Ogrodnictwo, gdzie zdobyłam tytuł inżyniera, następnie studia magisterskie na kierunku Rolnictwo. Aktualnie stoję na drodze do zdobycia tytułu doktora z dyscypliny Ogrodnictwo.

Z wykształcenia jestem zdecydowanie ogrodnikiem!

Florysta z miłości do piękna

Od kilkunastu lat fascynuje mnie forma, struktura i barwa roślin. Do tego stopnia, iż już w trakcie studiów wykorzystywałam każdą wolną chwilę na pielęgnowanie tego hobby. I oto od ponad 8 lat działam prężnie w branży florystycznej, aby potwierdzić swoją wiedzę i umiejętności florystyczne w 2019 roku rozpoczęłam kurs florystyczny w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej. Z każdym dniem pielęgnuję moją otwartość oraz świadomość wykorzystania darów natury w tej kwiatowej przygodzie. Różnorodność, piękno i odmienność każdej rośliny, gatunku i rodzaju motywuje mnie do działania. A wykorzystanie wiedzy i umiejętności artystycznych stało się moją największą pasją.
Florysta Horti Advisor
Hortiterapeuta z potrzeby dbania o zdrowie Horti Advisor

Hortiterapeuta z potrzeby dbania o zdrowie

Od ponad 10 lat staram się wykorzystać energię i zdrowie płynące z roślin, szczególnie ziół i warzyw. Ich wszechstronne wykorzystanie oraz korzyści zdrowotne są niedocenione. Dlatego też tematem mojej pracy doktorskiej była miechunka pomidorowa (Physalis ixocarpa Brot. ex Hornem.). Rośliny pobudzają wszystkie zmysły człowieka. Nie tylko kubki smakowe. Od zawsze wiedziałam, że to co rośnie w ogrodzie jest najcenniejsze i najsmaczniejsze, a rośliny leczą nas i naszą duszę poprzez sensoryczne oddziaływania. Na studiach doktorskich prowadziłam szereg badań, zarówno tych polowych jak i laboratoryjnych oceniając skład i wartość odżywczą badanych przeze mnie roślin. Efektem tego są artykuły naukowe, których jestem autorem oraz współautorem.

Aktualnie ciągle poszerzam swoją ogrodniczą wiedzę, którą staram się wykorzystać w codzienności. Uważam, że jedynym ograniczeniem działań jest nasza kreatywność.

Strona ta powstała z miłości do roślin.

Zapraszam Cie po dawke inspiracji.

Umieszczone na stronie materiały zdjęciowe oraz tekstowe stanowią moją własność intelektualną i podlegają ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jeśli chciałbyś wykorzystać w jakimś celu zdjęcia lub teksty zamieszczone w serwisie skontaktuj się ze mną przedtem.