PUBLIKACJE

Wszystko jest teoretycznie niemozliwe dopoki nie jest skonczone

Zamiłowanie do roślin i ich użytkowania sprawiło, iż Ogrodnictwo stało się dla mnie źródłem inspiracji dzięki którym pasja przekształciła się w styl życia, którym staram się zarażać innych.
Emilia Mikulewicz Horti Advisor Publikacje naukowe

BIOGRAM NAUKOWY

Podczas studiów doktoranckich prowadziłam szereg interesujących badań dotyczących wpływu metody uprawy, gatunku a nawet odmian roślin na zawartość składników odżywczych oraz związków anty-żywieniowych kumulowanych w ich częściach jadalnych. Ich efektem jest szereg publikacji, a mianowicie łącznie 32 pozycje, w tym 5 publikacji w czasopismach z Listy Filadelfijskiej, 12 oryginalnych prac w czasopismach recenzowanych z listy B, 2 rozdziały w monografiach oraz 13 publikacji w materiałach konferencyjnych.

MARCHEW MARCHEWCE NIERÓWNA

Ogrodnictwo, czyli hortologia to wyspecjalizowana dyscyplina naukowa w obrębie dziedziny nauk rolniczych, która między innymi mówi o hodowli i uprawie roślin warzywnych, sadowniczych i ozdobnych. Jako autor i współautor publikacji naukowych z dyscypliny Ogrodnictwo, zapraszam Cię do zapoznania się z kilkoma pracami ukazującymi jaki wpływ na jakość i prozdrowotne właściwości warzyw i ziół ma metoda ich uprawy. Znajdziesz tu także kilka artykułów mówiących o hortiterapeutycznym zastosowaniu roślin.

WYKAZ OPUBLIKOWANYCH PRAC NAUKOWYCH

ROZDZIAŁY W MONOGRAFII

ODKRYJ WIĘCEJ

BLOG

Blog poświęcony ogrodnictwu i florystyce. Znajdź inspirujące porady i wskazówki.

DORADZTWO OGRODNICZE

Czy potrzebujesz pomocy w zakresie ochrony, pielęgnacji lub uprawy roślin? Zobacz jak mogę Ci pomóc.

WSPÓŁPRACA

Planujesz warsztaty florystyczne, bądź ogrodnicze? Interesują Cię inne formy współpracy? Zapraszam do kontaktu.